HER YÖNÜYLE KURUM AVUKATLIĞI

Henüz meslek hayatımın başında, tamamen şans eseri, Türkiye Futbol Federasyonu’nda,
o zamanki adıyla Hukuk Kurulu’nda tam zamanlı olarak çalışmaya başladım. Federasyonun verdiği burs ile ISDE Master in International Sports Law (Uluslararası Spor Hukuku), LL.M. programını tamamladım. 2008 yılında Türkiye Futbol Federasyonu’ndaki görevimin son bulmasının ardından federasyonda kader ortaklığı yaptığım arkadaşım, meslektaşımla beraber bir ofis kurduk ve serbest avukatlığı deneyimleme fırsatım oldu. Dört yıl serbest avukatlık yaptıktan sonra bu sefer de Trabzonspor A.Ş’den Hukuk Direktörlüğü pozisyonu için teklif aldım. Hem büyük bir kulüp olması hem de ailevi nedenlerden dolayı bu görevi kabul ettim ve bu karar ile tövbe ettiğim kurumsal dünyaya geri dönmüş oldum.
Beş yıl da bu görevi sürdürdükten ve Avrupa Kulüpler Birliği Hukuk Kurulu’na seçilen tek Türk avukat olma mutluluğuna ulaştıktan sonra Haziran 2017 itibariyle tekrar serbest avukatlığa döndüm.
Kariyerimdeki bu değişimler, bir avukat olarak pek çok şeyi tecrübe etmemi sağladı ve mesleki konularda çıkarımlarda bulunmama yardımcı oldu. Yol ayırımına gelen ve bir seçim yapmak durumunda olan meslektaşlarım ya da hukuk fakültesi öğrencileri için aşağıdaki soru bu yazıda işlenen konunun özünü oluşturmaktadır:
Meslek hayatınız boyunca tek müvekkilinizin olması fikrine nasıl bakarsınız ?

Henüz Yorum Yapılmadı

Yorumlar kapatıldı